Komunikat archiwalny

Navigator Festival. Podróżnicze święto w NCK

Pod koniec marca, w Nowohuckim Centrum Kultury czeka nas kolejna edycja podróżniczego festiwalu Navigator! W programie wieczór filmowy, w sobotę warsztaty, spotkania z podróżnikami Piotrem Pustelnikiem, Mateuszem Waligórą i Dorotą Sumińską, kino sferyczne oraz koncert.

Navigator Festival. Podróżnicze święto w NCK
Fot. M. Waligóra

Navigator Festival jest wydarzeniem gromadzącym ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata i poznawanie nowych kultur stanowi pasję życia. Impreza skierowana jest zarówno do globtroterów doświadczonych w podróżowaniu, jak i wszystkich osób, którym tematyka podróżnicza jest bliska i chciałyby rozpocząć swoją przygodę na szlaku.

W piątek, 29 marca, w ramach współpracy z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, zaprezentowane zostaną trzy filmy: „Dreamland” – dokument o Macieju Berbece, „Mira” – najlepszy film o sportach górskich Konkursu Filmowego 2018 oraz „Pod ciężarem wolności” – opowieść o najstarszym pokoleniu tragarzy pracujących w Tatrach Wysokich. W górską tematykę wprowadzi zgromadzonych Magdalena Miziak.

Festiwalową sobotę popularnonaukową prelekcją rozpocznie Dorota Sumińska. „O życiu po Koronie” – porozmawiamy z Piotrem Pustelnikiem, a Mateusz Waligóra zda relację z pierwszego samotnego przejścia Pustyni Gobi. Mikrofon przejmą także pozytywnie zakręceni Kapitan i Admirał – organizatorzy wyprawy na Pik Dybowskiego.

Festiwal zwieńczy koncert. Będą to afrykańskie dźwięki w wykonaniu zespołu Moribaya oraz energetyczne warsztaty bębniarskie.

Program tegorocznej edycji został wzbogacony o warsztaty dla najmłodszych, tym samym stając się wydarzeniem dla całych rodzin. Co godzinę w sobotę, od 11.00 do 17.00, odbywać się będą kolejne warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami.

Dzieciom i młodzieży dedykowana jest także nietypowa forma kina – od 11.00 będą odbywać się projekcje w namiocie sferycznym przed budynkiem NCK. Wśród propozycji między innymi: „Polaris. Tajemnica nocy polarnej”, „Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” czy „Kaluokahina – zaczarowana rafa”.

Szczegółowy program Navigatora znajdziemy na stronie festiwalu.

Navigator Festival 2019

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także