Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!

W ten upalny poniedziałek mamy kilka kulturalnych propozycji do wyboru. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Kulturalny poniedziałek w Krakowie. Sprawdź, co słychać!
Fot. materiały prasowe

Kto ma dziś ochotę na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu, powinien zajrzeć do parku Jordana, gdzie czeka nas spotkanie z cyklu „Ćwicz w zieleni”. O godz. 17.00 rozpocznie Lans na Balans z Darią Loferską. Zajęcia są bezpłatne, jednak dobrze jest zgłosić swój udział poprzez dostępny na stronie formularz: https://zzm.krakow.pl/zajecia.html.

Melomanom zdecydowanie polecamy dziś wizytę w Centrum Kultury Podgórza. Najpiękniejsze arie operowe zaśpiewa tam znana czeska sopranistka Marina Vyskvorkina, a przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Svetlana Melnikova. W repertuarze wieczoru znajdą się kompozycje Czajkowskiego, Rimskiego-Korsakowa, Dvořáka, Verdiego i wielu innych. Koncert „Sen nocy letniej” odbędzie się w sali przy ul. Sokolskiej 13. Początek o godz. 18.00.

Przed nami ciekawe slajdowisko. W Centrum Kultury im. C.K. Norwida przy os. Górali 5 odbędzie się dziś kolejna odsłona cyklu „Nowa Huta na końcu świata”. Tym razem odwiedzimy West Highland Way, czyli jeden z piękniejszych europejskich szlaków trekkingowych wiodący od przedmieść Glasgow do Fort William. To 154 km (a właściwie 96 mil) przez szkockie pastwiska, lasy, wzdłuż brzegów Loch Lomond, przez wrzosowiska Rannoch Moor, Devil’s Staircase, z metą u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii – Ben Nevis. Początek spotkania o godz. 19.00.

 

Pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA