Komunikat archiwalny

Kino pod Wawelem

To już tradycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego: od najbliższego poniedziałku (27 maja) do piątku (31 maja) zapraszamy do niezwykłego Kina Pod Wawelem. Codziennie o godz. 22:00 na wielkim ekranie prezentowane będą filmy z cyklu Dźwięki muzyki. Przypominamy, że partnerem festiwalu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Kino pod Wawelem
Fot. Krakowski Festiwal Filmowy

Filmy wybrał dziennikarz muzyczny Piotr Metz. W programie: Beatlesi w łodzi podwodnej, Stonesi w cyrku, Martin Scorsese o Bobie Dylanie i Jean-Luc Godard o Stonesach oraz zapis legendarnego koncertu Monterey Pop z 1967 r., na którym zagrali m.in. The Mamas & the Papas, Simon & Garfunkel, Jefferson Airplane, The Who, The Jimi Hendrix Experience i Ravi Shankar.

Seanse plenerowe będą poprzedzone koncertami w księgarnio-kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie (codziennie o godz. 19:00). Wystąpią: Transformator Egzystencjalny, Ygor Przebindowski Trio, Marika Bournaki, bohaterka konkursowego filmu Nie jestem gwiazdą rocka oraz Saxofonarium. Od formuły koncertowej odejdzie Piotr Metz, który na specjalnym pokazie 27 maja zaprezentuje niedostępne i oznaczone najwyższym stopniem nieemisyjności w MTV filmy i wideoklipy muzyczne - od Elvisa Presleya, Beatlesów i Rolling Stonesów do Robby'ego Williamsa i Aphex Twina. Więcej informacji: www.krakowfilmfestival.pl

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Fiedorowicz
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także