Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs KRAKÓW BEZ BARIER

Konkurs KRAKÓW BEZ BARIER to przedsięwzięcie promujące osoby, instytucje i firmy, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami.

Przyczyny zorganizowania konkursu

Zorganizowanie konkursu KRAKÓW BEZ BARIER miało na celu zwrócenie uwagi na kwestie związane z dostępnością i likwidowaniem barier architektonicznych.

Początkowo ideą Konkursu było promowanie nowoczesnych rozwiązań w architekturze i budownictwie, które miały zwiększać przyjazność budynków oraz przestrzeni publicznej dla wszystkich mieszkańców, w tym także dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

W kolejnych edycjach formuła konkursu ulegała zmianom i poszerzano go o nowe kategorie, ponieważ Kraków to miasto, które dąży do likwidowania barier w różnych sferach życia społecznego. Obecnie, poza obszarem związanym z budownictwem i architekturą, w konkursie nagradzane są osoby, firmy i zespoły badawcze, które swoimi innowacyjnymi działaniami promują Kraków i sprawiają, że życie osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście staje się bardziej komfortowe i lepsze.

Co wydarzyło się dotychczas?

Konkurs KRAKÓW BEZ BARIER organizowany jest od 16 lat. Corocznie finałem konkursu są uroczyste gale, na których laureatom wręczane są nagrody w poszczególnych kategoriach.

Poniżej znajdują się linki do artykułów opisujących kolejne edycje konkursu:

pokaż metkę
Autor: Anna Sikierska
Osoba publikująca: Daniel Duda
Podmiot publikujący: Bez barier
Data publikacji: 2020-05-29
Data aktualizacji: 2023-11-28
Powrót