Grass Band Kraków wystąpi w Dworku Białoprądnickim [KONKURS]

Na koncertach Grass Band Kraków panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Świeżość i nową energię wprowadzają występujący gościnnie muzycy. Tym razem w ramach cyklu „Współbrzmienia” z zespołem wystąpi wokalistka Jowita Balicka-Mika oraz perkusjonaliści Sławomir Berny i Tomas Celis Sanchez. Koncert odbędzie się już we wtorek, 10 kwietnia, o godz. 19:00 w piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

Grass Band Kraków wystąpi w Dworku Białoprądnickim [KONKURS]
Fot. Dworek Białoprądnicki / materiały prasowe

Zespół powstał 20 lat temu w Skarżysku-Kamiennej z inicjatywy Rolanda Miki i Tomka Michalskiego. Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła kapelę do oryginalnego i indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Bandu usłyszymy wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej. Oprócz własnych kompozycji, zespół grywa też covery utworów polskich wykonawców, z których należy wymienić: Dżem, Elektryczne Gitary, Kult. 

Grass Band możemy usłyszeć nie tylko w klubach, salach koncertowych, czy nastrojowych piwnicach, ale także na ulicach, gdyż muzyka jest dla nich kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata i kiedy tylko mają możliwość po prostu grają. Na koncertach kapeli panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju.

Skład:

  • Roland Mika  – gitara akustyczna, wokal,
  • Richard Hojka –  cajon, instrumenty perkusyjne,
  • Jacek Głowacki - gitara solowa, wokal,
  • Serhij Marczuk – saksofon.

KONKURS

Rozdajemy podwójne zaproszenie na wtorkowy koncert Grass Band Kraków w Dworku Białoprądnickim. Jeśli chcecie je zdobyć, odpowiedzcie na pytanie:  Jaka muzyka jest idealna na wiosnę? Wyślij nam propozycję idealnego wiosennego utworu i uzasadnij odpowiedź. Odpowiedzi należy wysyłać na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 6 kwietnia do godz. 12 w tytule maila wpisując GRASS BAND KRAKÓW. Zwycięzców poinformujemy indywidualnie.

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA