Literacki „Spacer Aleją Róż” - ostatnia część nowohuckiej sagi [KONKURS]

„Spacer Aleją Róż" to rodzinna saga osadzona w Nowej Hucie. Edyta Świętek, autorka poczytnych powieści, w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. „Powiew ciepłego wiatru” to już ostatnia część sagi. Tym razem udajemy się na przechadzkę trwającą od końca lat 70 po upadek władzy ludowej. Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki do wygrania w konkursie!

Literacki „Spacer Aleją Róż” - ostatnia część nowohuckiej sagi [KONKURS]
Fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Replika

Obywatele zmagają się z uciążliwościami stanu wojennego. W najmłodszej dzielnicy Krakowa regularnie dochodzi do brutalnych starć mieszkańców z jednostkami ZOMO. Rodziny Szymczaków i Pawłowskich płacą wysoką cenę za pragnienie wolności, lecz ich nadzieje i walka w końcu znajdują oczekiwany finał. Pod koniec 1989 roku z alei Róż znika znienawidzony pomnik Lenina, a młodzi ludzie po raz ostatni wciągają w płuca powietrze przesycone gazem łzawiącym. Na tle historycznych wydarzeń płynie codzienne życie obfitujące w zaskakujące wydarzenia. Miłość i nienawiść, narodziny oraz śmierć splatają się mocno ze sobą, tworząc wiarygodny obraz przeciętnej polskiej rodziny.

Jak bohaterowie powieści przetrwają kolejne zawirowania historii? Kto poniesie krwawą ofiarę za marzenia o wolności? Czy w końcu nastanie dla nich czas szczęścia i spokoju?

KONKURS

Mamy dla Was książkę „Powiew ciepłego wiatru" Edyty Świętek. Jeśli chcecie ją zdobyć, odpowiedzcie w ciekawy sposób na pytanie: W jakim innym miejscu Krakowa umieściłbyś akcję kolejnej literackiej sagi? Czekamy na ciekawe propozycje. Odpowiedzi podsyłajcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl do piątku, 18 maja do godz. 12. W tytule maila wpiszcie: SPACER ALEJĄ RÓŻ. Wybierzemy najciekawsze odpowiedzi. Zwycięzców o nagrodzie poinformujemy indywidualnie.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA