Komunikat archiwalny

KONKURS na wykorzystanie krakowskiego tartanu

W weekend 30 września – 1 października odbył się w Krakowie Festiwal Szkockiej Kraty. I odtąd nasze miasto oficjalnie ma swój własny tartan.

KONKURS na wykorzystanie krakowskiego tartanu
Fot. Alex Ingle

Wielobarwna krata, o charakterystycznym szkockim splocie, w kolorach inspirowanych barwami krakowskiej, polskiej i szkockiej flagi staje się elementem naszej tradycji. Mamy nadzieję, że będzie powszechnie rozpoznawalnym i lubianym wzorem, który wzbogaci krakowski krajobraz kulturalny i ubarwi nasze tradycje. Krakowski tartan ma szansę stać się inspiracją do nowych lokalnych i międzynarodowych projektów i kreatywnych działań, których – jako członek Sieci Miast Kreatywnych UNESCO – Kraków jest aktywnym inicjatorem.

Na pewno nasza już krata będzie wykorzystana przy opracowywaniu krakowskich materiałów promocyjnych, gadżetów i upominków. Bardzo modna ostatnio poszetka – teraz w kratkę – będzie piękną ozdobą męskiej marynarki.  Podobnie jak krawat czy muszka. A przed deszczem także przyjemniej będzie schronić się pod kraciastym parasolem. O pozostałych pomysłach nie chcemy na razie pisać, aby nikomu nic nie sugerować.

Bowiem tak jak w czerwcu, to krakowianie wybierali wzór krakowskiej kraty, także i teraz chcemy, by uczestniczyli w rozwoju projektu i podzielili się swoimi pomysłami na wykorzystanie naszego tartanu.

Zapraszamy Mieszkańców Krakowa do udziału w konkursie i przesłania propozycji wykorzystania krakowskiej kraty  w materiałach promujących nasze miasto. Czekamy na wszelkie ciekawe pomysły.

Głosować można do 30 października 2017

Regulamin konkursu
Zapraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie