Ambasador Królestwa Norwegii u Prezydenta Miasta Krakowa

21 czerwca 2018 r. nowy Ambasador Norwegii Olav Myklebust złożył kurtuazyjną wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Ambasador Królestwa Norwegii u Prezydenta Miasta Krakowa
Fot. Wiesław Majka

Okazją do przyjazdu do Krakowa była konferencja Europejskiej Sieci Migracyjnej „Rola nowych technologii w procesach migracyjnych”, z której Ambasador, jak stwierdził – chętnie skorzystał, żeby odwiedzić jedno z najładniejszych miast w Polsce. Ekscelencja Olav Myklebust przyjechał do Warszawy w styczniu br., ale oficjalną aktywność rozpoczął w kwietniu, bezpośrednio po złożeniu listów uwierzytelniających u Prezydenta Andrzeja Dudy, dlatego Kraków jest jednym z pierwszych odwiedzanych miast.

Ambasador opowiedział o przygotowaniach założeń programowych do funduszy norweskich planowanych w kolejnej perspektywie czasowej – najbliższe nabory zostaną ogłoszone na wiosnę przyszłego roku. Prezydent Jacek Majchrowski był zainteresowany obszarami i priorytetami, jakie zostaną przyjęte dla kolejnych naborów, gdyż przyznał, że w Krakowie wiele instytucji korzystało ze wsparcia norweskiego, a współpraca kulturalna z Trondheim, z którą Kraków ma podpisany list intencyjny także w znacznej mierze opierała się na dofinansowaniach z tych środków.

Obecny na spotkaniu Konsul Honorowy Królestwa Norwegii Marian Mikołajski opowiedział o swojej pracy konsularnej na rzecz Norwegów: studentów i przedsiębiorców mieszkających w Krakowie, przyznając, że dobrze się tutaj zaadaptowali i czują się jak u siebie. Również Ambasador przyznał, że w porównaniu do innych krajów w których mieszkał, zauważa polską gościnność i otwartość i cieszy się, że najbliższe lata spędzi w Polsce.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w OTOFOTOKroniceKrakowa

Norwegia

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie