Zasłużony pastor z Lipska znowu w Krakowie

Od 10 maja z kolejną wizytą przebywa w Krakowie pastor Friedrich Magirius Honorowy Obywatel i wieloletni przyjaciel naszego miasta.

Zasłużony pastor z Lipska znowu w Krakowie
Fot. Wiesław Majka

W czwartek, 11 maja, odbyło się kurtuazyjne spotkanie pastora Magiriusa z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, podczas którego poruszone zostały aktualne kwestie dotyczące życia obu miast, w tym zbliżające się wybory samorządowe w Polsce.

Pastor Magirius przekazał również informację na temat koncertu Chóru Dziewczęcego i Żeńskiego Miasta Lipska Schola Cantorum, który odbył się tego samego dnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kopernika w Krakowie. W czasie koncertu można było usłyszeć dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Mortena Lauridsena, Erica Whitacre’a, Oli Gjelio i innych kompozytorów.

Po spotkaniu z prezydentem miasta pastor odwiedził w domu wieloletniego pracownika Urzędu Miasta Krakowa pana Marka Bruno-Kamińskiego, który przez ponad dwadzieścia lat był odpowiedzialny za współpracę partnerską Krakowa z niemieckimi miastami, a w styczniu 2018 r. przeszedł na emeryturę.

Pastor Magirius jest Honorowym Obywatelem Miasta Krakowa od 2005 r. W tym roku kończy 88 lat, jednak nadal aktywnie angażuje się w życie swojego miasta, jak również w partnerstwo z Krakowem. W podróży towarzyszyła mu żona, która od lat wspiera go także w sprawach zawodowych. Warto dodać, że Państwo Magiriusowie świętują diamentowy jubileusz, czyli 60-lecie małżeństwa.

Zobacz zdjęcia z wizyty w OTOFOTOKroniceMiasta

Przeczytaj więcej działalności pastora Magiriusa w HISTORII WSPÓŁPRACY Krakowa i Lipska.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie