Akademia Młodych Orłów

Akademia Młodych Orłów
Fot. Magiczny Kraków

Przejdź do:

OPISU PROGRAMU >>>

HARMONOGRAMU ZAJĘĆ >>>

INFORMACJI O TRENERACH >>>

AKTUALNOŚCI >>>

ARCHIWUM >>>

GALERIA>>>

 

XVII EDYCJA TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

Pragniemy zakomunikować, że w tym roku do Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zgłoszone zostały po raz pierwszy dwie drużyny AMO Kraków. W XVII edycji turnieju wezmą udział chłopcy w kategorii wiekowej U -12. Reprezentować nas będą:

ADAM MARESZ, WIKTOR NOWAK, JAKUB NOWIŃSKI, PATRYK ZEGAREK, PRZEMYSŁAW SZOT, OLIVIER OBARA, BARTŁOMIEJ ZAREMBA, ARTUR URBANIEC, ARTUR SKOCZEŃ, MACIEJ PACHEL

oraz w przypadku II drużyny:

KACPER DĄBROWSKI, HUBERT GAŁĘZOWSKI, PIOTR PISZCZEK, DAWID STAŚKO, MIŁOSZ NOSAL, ARKADIUSZ SŁOTA, MIKOŁAJ ROZPĘDZIK, ADRIAN ZAJĄC, KAROL KUCZMIER.

Trzymamy kciuki za obie ekipy. Życzymy pięknych bramek, niezapomnianych wrażeń, a nade wszystko DOBREJ ZABAWY !!!

Dodatkowe informacje na temat turnieju znajdują się tutaj.

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ W AMO !!!

W dniach 01 - 02 września 2016 (czwartek i piątek) odbyło się pierwsze spotkanie po wakacjach  wszystkich grup ORLIKÓW, ŻAKÓW I SKRZATÓW wraz z rodzicami połączone z treningiem. Na wspólnym zebraniu nastąpił podział dzieci do poszczególnych grup. Plan treningów na okres zajęć na boisku jest dostępny tutaj.  

Zakończenie sezonu Akademii Młodych Orłów.

W dniu 24.06.2016 oficjalnie zakończono sezon Akademii Młodych Orłów. Uroczystość miała miejsce na Orliku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 3 w Krakowie, przy ul. Strąkowej 3a. Absolwenci AMO otrzymali Certyfikaty ukończenia szkolenia w Akademii Młodych Orłów, a wszyscy Dyplomy za udział w Akademii Młodych Orłów w sezonie 2015/2016.

Przerwa w zajęciach trwać będzie przez cały okres wakacyjny.

amo zakonczenie sezonu 2016 zdj 1 amo zakonczenie sezonu 2016 zdj 2 amo zakonczenie sezonu 2016 zdj 3

 

Dni Talentu AMO już za nami

W dniach 3-6 oraz 17-19 czerwca przy ul. Strąkowej 3A najmłodsi adepci piłki nożnej wzięli udział w testach sprawnościowych odbywających się w ramach Dni Talentu Akademii Młodych Orłów. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno chłopców jak i dziewczynek w wieku od 6 do 11 lat. Szeregi Akademii Młodych Orłów zasiliło  80 nowych uczestników. Chętnych było wielu, bo aż 232! W kategorii Skrzaty pojawiło się 34 dzieci, w grupie Żaków przystąpiło 84 dzieci. Najwięcej zainteresowanych było w grupie Orlików, bo swoje umiejętności pokazało 114 uczestników.

 dni talentu amo czerwiec 2016 zdj 4 dni talentu amo czerwiec 2016 zdj 3 

 

Dołącz do AMO - Dni Talentu

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 03-05.06 oraz 17-19.06 młodzi adepci piłki nożnej mają szansę zasilić szeregi Akademii Młodych Orłów biorąc udział w testach selekcyjnych podczas Dni Talentu.

 

Tak prowadzone są zajęcia w ramach Akademii Młodych Orłów

Akademia Młodych Orłów to inicjatywna Polskiego Związku Piłki Nożnej realizowany wspólnie z Miastem Kraków i Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Jest to propozycja na rozwój dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Projekt jest całkowicie  darmowy i skierowany  zarówno do chłopców jak i dziewczynek. Uczestnicy podzielni są na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6 – 7 lat), Żaki (8 – 9 lat) oraz Orliki (10 – 11 lat). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla każdej z wyżej wymienionych grup na Orliku przy ul. Strąkowej 3A. Treningi, podczas których często poprzez zabawę uczestnicy poznają nowe techniki oraz szlifują swoje umiejętności są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Rekrutacja do Akademii Młodych Orłów odbywa się co roku w czerwcu podczas Dni Talentu.

Celai programu są:
● POPULARYZACJA PIŁKI NOŻNEJ WŚRÓD DZIECI (chłopcy i dziewczynki) – w konsekwencji podnoszenie poziomu polskiej piłki nożnej na wstępnym etapie szkolenia;
● WYCHOWANIE W DUCHU SPORTU – kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
● BEZPŁATNE SZKOLENIE DZIECI – zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce;
● JEDNOLITY PROGRAM NASTAWIONY NA INDYWIDUALIZACJĘ SZKOLENIA – wyznaczanie kierunku szkolenia, podniesienie jakości poprzez realizację programu;
● WSPARCIE DLA KLUBÓW – zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;
● LETNIA AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW – przeprowadzenie pierwszych selekcji – łowienie talentów;
● WSPÓŁPRACA Z WOJEWÓDZKIMI ZWIĄZKIEM PIŁKI NOŻNEJ W ZAKRESIE SZKOLENIA – narzędzie w procesie kształcenia i doskonalenia trenerów.

Organizacja szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci w Polsce

 

 

Akademia Młodych Orłów- Nasi Trenerzy!

Dariusz Wójtowicz 

wójtowicz amo

Trener Koordynator

(ur. 23 sierpnia 1965 r. w Gdańsku) Trener koordynator Akademii Młodych Orłów. Trener I klasy z licencją UEFA PRO, Szkoła Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W latach 1976 - 1996 piłkarz takich klubów jak: Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa i ASV Schrems. Podczas kariery piłkarskiej zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Kijowie (1984 r.), Super Puchar i Puchar Polski (1983 r.) oraz III miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski (1993 r.). Od 1992 r. rozpoczął karierę trenerską w Szkole Piłkarskiej TS Wisła Kraków z grupami młodzieżowymi, a obecnie poza prowadzeniem zajęć Akademii Młodych Orłów związany jest ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Prelegent i uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji dotyczących szkolenia dla trenerów.

 

Rafał Kotula

zdjęcie 2

 
 

(ur. 21 września 1981 r. w Krakowie) II Trener Akademii Młodych Orłów. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Trener UEFA B, kurs we współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) i Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB). Od 2009 roku związany z Akademią Piłkarską 21 im. Henryka Reymana w Krakowie. Trener grup młodzieżowych, m.in. rocznik 2000 oraz 2004. Pomysłodawca i  Koordynator projektu dla przedszkolaków: „Akademia Malucha 21”. Dodatkowo, trener przy Małopolskim ZPN, Kadra rocznika 2002-2003 (w 2014 roku, awans z rocznikiem do turnieju finałowego o Puchar W. Smolarka). Prelegent i uczestnik wielu szkoleń oraz konferencji dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży,  m.in. Akademia Piłkarska Grassroots, Kurs szkoleniowy Holenderskiego Związku Piłki Nożnej KNVB World Coaches course - Basic Level Part 1, Introductory Level Part 1. Prywatnie, aktywny pasjonat sportu i wielu dyscyplin sportowych (m.in. narciarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, rolkarstwo, pływanie).
 

 

Archiwum wiadomości

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA GNIADEK
Podmiot publikujący: Wydział Sportu