Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Medycyna ma przyszłość w Krakowie

Opracowują nowe leki, przeprowadzają badania kliniczne na poziomie światowym i tworzą świetlistą przyszłość dla polskiej medycyny, a to wszystko dzięki nowopowstałemu ośrodkowi Life Science Park należącemu do Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Radni z Komisji Rozwoju i Innowacji mieli okazję zwiedzić tę najnowocześniejszą w Krakowie placówkę technologiczną.

Life Science Park to instytucja wspomagająca między innymi działalność firm tzw. Startupów, które dopiero zaczynają swoja poważną działalność na rynku medycznym. Centrum składa się z trzech połączonych ze sobą budynków o łącznej powierzchni 20 tys.m2. Głównym celem działania centrum jest oferowanie powierzchni i wysokiej jakości sprzętów pod wynajem dla firm. Life Science Park przystosowany jest do prowadzenia prac laboratoryjnych i badań w zakresie biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska. Centrum współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi firmami.

- To niezwykle potrzebne miejsce na mapie Krakowa, dodające prestiżu. Jednak przede wszystkim dzięki niemu Kraków, jako jedyne miasto w Polsce może się poszczycić tak wyspecjalizowanym centrum, które służy wszystkim dziedzinom z obszaru life science – powiedział Paweł Węgrzyn, przewodniczący Komisji Rozwoju i Innowacji.

Park zajmuje się również edukacją, prowadząc specjalistyczne szkolenia i kursy, warsztaty dla osób zainteresowanych rozwojem projektów, studia podyplomowe "Biznes w biotechnologii" prowadzone z Uniwersytetem Jagiellońskim, a także projekt Naukowego Przedszkola na terenie Life Science Parku. Jednym ze sztandarowych produktów, które pod swoim patronatem ma Jagiellońskie Centrum Innowacji jest torqway, czyli jednoosobowy pojazd podobny do segwaya, napędzany siłą mięśni rąk. Jest to sprzęt skonstruowany przez rodzinę Sobolewskich z Torunia. JCI zainteresowało się sprzętem i dzięki unijnemu wsparciu pomaga komercyjnie wdrożyć wynalazek na rynek. Sprzęt ten może służyć zarówno rozrywce i sportowi, ale przede wszystkim i w tym JCI upatruje największe możliwości, ma stać się nadzieją dla osób, które chcą odzyskać sprawność po wypadkach.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-10-31
Data aktualizacji: 2014-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź