Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kundel bury i kocury

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Magda Hejda, Centrum Kultury Dworek Białoprądncki  i wolontariusze zapraszają ludzi dobrej woli gotowych przygarnąć psa lub kota oraz  wszystkich, którzy kochają towarzystwo czworonogów. Zapraszamy w niedzielę (4 października). Startujemy o 14:00. Bezdomne psy i koty czekają – Przyjdź! Przygarnij!  Pokochaj!

Pomysłodawczynią akcji jest gimnazjalistka Julia Słobodzian. Julia poprosiła swoich znajomych ze szkoły muzycznej, żeby dali koncert na rzecz bezdomnych psów i kotów i od tego się wszystko zaczęło…

Gośćmi spotkania będą: 
Fundacja „Człowiek dla Zwierząt”
Krakowska Fundacja „Stawiamy na Łapy”
Fundacja „Skrzydlaty Pies” 
Fundacja „Czarna Owca Pana Kota”
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami 

Każda z organizacji będzie miała stoisko z materiałami informacyjnymi, gadżetami  i możliwość zaprezentowania czworonożnych podopiecznych czekających na dom. 

„Kundel bury i kocury w dworku”  to okazja , żeby przygarnąć zwierzaka, albo wybrać się na spacer ze swoim pupilem. Grzeczne psy mile widziane. Baza identyfikacja.pl  podarowała dla zwierzaków mikroczipy. W czasie spotkanie lekarz bezpłatnie zaczipuje 20 psów  kto pierwszy ten lepszy, zaczynamy o 14.00!

PROGRAM

godz. 14- 17:
- prezentacja psów i kotów do adopcji / każdy zwierzak dostaje wyprawkę od KARUSEK.COM.PL
- warsztaty  budowy domków dla kotów - prowadzi Tomasz Argasiński z Fundacji” Czarna Owca Pana Kota”- zapraszamy dorosłych i dzieci. Na budowę jednego domku trzeba zarezerwować dwie i pół do trzech godziny. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału w warsztatach drogą mailową: tomek@czarnaowca.org 
- warsztaty plastyczne dla dzieci – prowadzi Marta Korycka / na uczestników czekają nagrody – książki przekazane przez SIW Znak/

SPOTKANIA Z PSAMI I O PSACH:

14.15 - Katarzyna Grzegorczyk behawiorystka z Fundacji „Skrzydlaty Pies” - wyjaśni jak rozpoznać sygnały uspokajające u psów.   
14.40 - Katarzyna Harmata z Akademii Dobrych Manier „Biały Pies”, autorka książki „Radość na czterech łapach” - doradzi rodzicom jak stworzyć dobrą relację dziecko – pies. Opowie o potrzebach psa i o grupie zapaleńców – amatorów, których psy szukają zagubionych zwierząt. Jak to robią, czy są skuteczni, kiedy tropienie ma sens? 
15.40 - Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza - wolontariusze i genialne psie nosy w poszukiwaniu zaginionych ludzi. Pomagają bezinteresownie. Ich psy szukają zagubionych ludzi i tych, którzy zostali uwięzieni w ruinach zawalonych budynków. Grupa oficjalnie działa od początku 2014r., choć wolontariusze mają znacznie dłuższy staż w pomaganiu zagubionym. W czasie spotkania zaprezentują psy, opowiedzą o ich pracy i sukcesach.
16.20 - Jacek Piotrowski, Kamila Przygoda i suczka Dafi - Fundacja „Bez Przeszkód” - uwaga pies asystujący pracuje! Jacek i Kamila stracili wzrok, ale nie apetyt na życie. W czasie spotkania opowiedzą jak bardzo zmieniła się ich codzienność, kiedy w ich domu pojawiły się psy asystujące, dlaczego praca psa asystującego osoby niewidomej jest bardzo wyczerpująca? Jak zachować się w obecności psa asystującego?
16.40 - Małgorzata Niziołek –Warzecha, lekarz weterynarii – sterylizacja psów i kotów – fakty i mity
17.00 – aukcja obrazów i różności
17.30 – poezja i muzyka:

Franciszek Jan Klimek czyta swoje wiersze o kotach i psach.
Jeśli kochacie czworonogi, a nie znacie poezji Franciszka J. Klimka - przybywajcie! Jeśli znacie tym bardziej przybywajcie! Gwarantujemy solidną porcję śmiechu i wzruszeń. Autor wierszy to wnikliwy obserwator kociego świata, od dziecka  zakochany w kotach /ze wzajemnością/.

Koncert w wykonaniu absolwentów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie:
Bianka Strzebońska - fortepian
Agnieszka Masior - flet
Anastazja Krewniak i Jakub Bitek - skrzypce i śpiew
Aleksandra Wilk – harfa

„Zerwijmy łańcuchy!”

Jeśli uważasz, że w XXI wieku są cywilizowane sposoby zabezpieczenia ludzi przed niechcianym kontaktem z psem, jeśli uważasz, że pies na łańcuchu to przeżytek i barbarzyństwo przyjdź i zaprotestuj z nami. Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy” zapoczątkowanej kilka lat temu prze miesięcznik „Mój Pies”. W tym roku protest organizuje portal Psy.pl . Przed Dworkiem Białoprądnickim postawimy budę, każdy może powiedzieć „nie” psiemu niewolnictwu. Wystarczy usiąść przy budzie i na chwilę założyć łańcuch na swojej szyi. W proteście można wziąć udział między 14:00-17:00.

W czasie imprezy zbieramy karmę dla bezdomnych psów i kotów!

Dołącz do wydarzenia na facebooku i zaproś swoich znajomych!

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-29
Data aktualizacji: 2015-09-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź