Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Trening noworoczny „Pasów”

Tradycyjnie, jako pierwsi w nowym roku, na boisko wyjdą piłkarze Cracovii. W niedzielę, 1 stycznia, punktualnie w samo południe, zawodnicy „Pasów” rozpoczną trening noworoczny na stadionie przy ul. Kałuży 1. W wydarzeniu weźmie udział doradca prezydenta Krakowa ds. sportu Janusz Kozioł. Wstęp bezpłatny, zapraszamy do kibicowania!

Tradycja noworocznych treningów Cracovii sięga połowy lat dwudziestych XX wieku. Piłkarze „Pasów”, bez względu na pogodę spotykają się na boisku, by zainaugurować Nowy Rok. W kronikach sekcji brak oficjalnych informacji o pierwszych noworocznych spotkaniach, poza treningiem w styczniu 1930 roku, kiedy to pierwsza drużyna pokonała skład rezerwowy 7:2.

W mijającym roku mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Cracovii I. Pierwszego gola w roku 2016 strzelił o 12:18, w 17. minucie meczu występujący w pierwszej drużynie Bartosz Kapustka.