Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Warsztaty i dyskusja #PatchWork2030 [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Warsztaty i towarzyszące im panele dyskusyjne oraz podsumowująca dyskusja plenarna z udziałem władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości – to najważniejsze wydarzenia w ramach projektu #PatchWork2030, jednego z działań wokół Strategii Rozwoju Krakowa 2030, które odbywa się w Krakowie. Wydarzenie ma pobudzić uczestników do dyskusji na temat wyzwań i dylematów, przed jakimi staje polityka rozwoju Krakowa w perspektywie najbliższych kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu lat.

„Tu chcę żyć. Kraków 2030” to hasło szerokiej kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w prace nad Strategią Rozwoju Krakowa 2030. To kluczowy dokument, który wyznacza kierunki miejskiej polityki oraz pokazuje szanse i zagrożenia dla miasta w jego bliższej i dalszej przyszłości.

– Tu chcę żyć – deklaruje każdego dnia blisko milion krakowian, którzy swoje miasto kochają, ale i na nie narzekają; którzy widzą jego blaski, ale potrafią także dostrzec cienie i wyzwania, jakie pojawią się przed Krakowem. Projekt #PatchWork2030 to znakomita okazja, by porozmawiać o mieście i jego perspektywach.

Warsztaty i towarzyszące im panele dyskusyjne, a w ramach podsumowania – dyskusja plenarna z udziałem władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości – to najważniejsze wydarzenia w ramach projektu #PatchWork2030, jednego z działań w ramach procesu Strategii Rozwoju Krakowa 2030. Wydarzenie ma pobudzić uczestników do dyskusji na temat wyzwań i dylematów, przed jakimi staje polityka rozwoju Krakowa w perspektywie najbliższych kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu lat.

Świeżą i dynamiczną wymianę poglądów gwarantuje szeroka, publicystyczna formuła dwudniowego wydarzenia. Kluczowe założenia nowej Strategii Rozwoju Krakowa wyjdą z ram urzędowych dokumentów, stając się przedmiotem ożywionych dyskusji, sporów i niewygodnych pytań – wszystko po to, by Kraków stał się miastem, w którym jeszcze bardziej chce się żyć.

Podczas dwudniowego wydarzenia zapytamy: czy Kraków jest kobietą? kulturą? doświadczeniem? ekspatą? outsourcingiem czy ekspertem? A może ma swoją przyszłość upatrywać w każdej z tych kwestii? Odpowiedzi udzielą nie tylko zaproszeni goście – w tym ambasadorzy projektu i eksperci – ale przede wszystkim mieszkańcy, zasiadający wśród uczestników paneli dyskusyjnych i debaty podsumowującej. Wszystkie wydarzenia rozegrają się w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta.

  • Każdy z tematów – kultura, kobiety, silver economy, ekspaci, outsourcing i młodzi eksperci – będzie moderowany przez dziennikarza, przedstawiciela lokalnych mediów.
  • Warsztaty (5 kwietnia) miały charakter zamknięty dla publiczności, jednak niepozbawiony swojej medialnej oprawy – udział przedstawicieli redakcji krakowskich mediów zapewnić ma bowiem stałą dystrybucję informacji na temat trwających dyskusji. Zaproszeni do udziału w rozmowach goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w ramach sześciu grup dyskusyjnych. Formuła warsztatów była swobodna i pozbawiona ram formalnych.
  • Drugiego dnia projektu #PatchWork2030 goście kontynuują rozmowy z udziałem publiczności. Moderatorzy aktywnie uczestniczący w panelu warsztatowym, bogatsi o wiedzę z poprzedniego dnia, relacjonują wnioski z pierwszego dnia i aangażują do wymiany opinii widownię. Rozpoczęcie każdego z bloków tematycznych jest poprzedzone prezentacją „pigułki filmowej” – wyniku sondy ulicznej przeprowadzonej wśród mieszkańców miasta.
  • Podsumowaniem dwóch dni spotkań będzie wspólna dyskusja z udziałem Prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz wybranych gości z poszczególnych paneli.

Agenda spotkania [PDF]

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-04-06
Data aktualizacji: 2017-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź