Nowe filie Centrum Młodzieży
Trzy dwie nowe filie, w tym jedna wczasowo-kolonijna - takie plany ma Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Radni z Komisji Edukacji pozytywnie zaopiniowali dwa druki w tej sprawie.
Główna siedziba Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana mieści się przy ul. Krupniczej 38. Centrum posiada już jedną filię przy ul. Topolowej 22, jednak w związku z rozwojem placówki zaproponowano, by powołać jeszcze kolejne dwie filie. W zawiązku z tym powstała uchwała zmieniająca także nazwę fili przy ul. Topolowej na Filię nr 1 pn. Ośrodek Edukacji Obywatelskiej. Radni pozytywnie zaopiniowali tę zmianę.
Z planu posiedzenia zdjęli jednak druk w sprawie utworzenia Fili nr 2 przy ul. Kluczborskiej 3, aby lepiej zapoznać się z proponowanymi zmianami. Nowa filia Centrum Młodzieży mieściłaby się w budynku zajmowanym obecnie przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 (z 1 września 2017 r. Gimnazjum to ulega przekształceniu w Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 15). Ta część Centrum Młodzieży byłaby przeznaczona na działalność Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”.
Z kolei pozytywną opinię otrzymał druk nr 2053 w sprawie utworzenia Filii nr 3 w Gołkowicach Górnych. Filia będzie miała swą siedzibę w budynku ośrodka wczasowo-kolonijnego Zespołu Ekonomiki Oświaty w Krakowie. Tym samym pracownicy zatrudnieni w Zespole Ekonomiki Oświaty w Krakowie realizujący zadania na rzecz Ośrodka Kolonijno-Wczasowego w Gołkowicach Górnych od 1 września 2017 r. stają się pracownikami Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Według Systemu Informacji Oświatowej z 31 marca 2017 r. do krakowskich samorządowych i niesamorządowych szkół, placówek i przedszkoli uczęszcza 140 281 dzieci i młodzieży. Przekazanie nieruchomości w Gołkowicach Górnych pozwoli przede wszystkim na wzbogacenie oferty Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, dzięki czemu uczniowie krakowskich szkół, placówek i przedszkoli będą mogli korzystać w ciągu całego roku szkolnego z różnych form krajoznawstwa i turystyki w postaci wycieczek przedmiotowych, wycieczek krajoznawczo-turystycznych oraz imprez wyjazdowych takich jak zielone szkoły, szkoły zimowe i szkoły ekologiczne. Koszty związane z przyznaniem placówce dodatkowych etatów niezbędnych do realizacji zadania w 2017 r. szacuje się na ok. 173 000 zł. Natomiast koszty związane z realizacją zadania w latach następnych to ok. 410 000 zł w skali roku.