Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatralny maj w Barakah

Teatr Barakah przy ul. Paulińskiej 28 przygotował na maj garść sprawdzonych tytułów oraz jedną premierę. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Fot. materiały prasowe

Repertuar Barakah otwiera piątek, 10 maja, spektaklem „Dzieci z dworca ZOO”, opartym o kultową dla kilku już pokoleń książkę autorstwa Christiane F. Przejmująca opowieść o nastolatkach, których życie toczy się wokół berlińskiego dworca ZOO i narkotykowego nałogu wyreżyserował Sebastian Oberc. Na scenie zobaczymy m.in. Paulinę Michtę, Anę Nowicką, Ewelinę Walczak i  Romana Gancarczyka. Trwający 150 minut spektakl zobaczymy 10 (piątek, godz. 19.00) i 11 maja (sobota, godz. 18.00).

Dzień później, 12 maja o godz. 19.00, na scenie przy Paulińskiej zobaczymy spektakl „Świadkowie”. Spektakl krakowskiego Teatru BARAKAH, oparty o tekst Tadeusza Różewicza, będący pierwotnie przedstawieniem dyplomowym aktorów, to pełna humoru, ale też bolesna opowieść rzucająca w widza pytaniami o to, kim jest świadek, co się dzieje, gdy sami stajemy się świadkami, ale naszego życia i czy przypadkiem my sami nie zostajemy na własne życzenie w tych swoich własnych życiach uwięzieni.W sztuce w reżyserii Piotra Jędrzejasa zobaczymy Anetę Wirzinkiewicz i Marcina Kalisza.

Zainteresowanym twórczością Janusza Głowackiego polecamy zaś zarezerwować czas w czwartek 16 maja. „Jednoaktówki” Głowackiego to zbiorczy tytuł czterech wyreżyserowanych przez Józefa Opalskiego utworów: „Konfrontacji”, „Spacerku przed snem”, „Choinki strachu” i „Home Section”. Opowiadają one o relacjach między kobietami i mężczyznami, między mężczyznami i mężczyznami, kobietami i kobietami i po prostu między ludźmi, w sposób typowo dla Głowackiego sarkastyczny. Na scenie wystąpią: Katarzyna Chlebny, Aleksandra Konior, Bartłomiej Kwiatkowski, Sebastian Oberc oraz Marcel Wiercichowski.

W piątkowy wieczór, 17 maja, upłynie nam ze sztuką „Wkrótce nadejdzie ten czas” Line Knutzon, nazywanej duńskim Mrożkiem. To surrealistyczna i absurdalna komedia-dreszczowiec o powierzchownym życiu współczesnego małżeństwa, powielanych trywialnościach, stereotypowych kłótniach, niezrealizowanych marzeniach, zaniedbanej miłości i utracie poczucia upływającego czasu. Sztuka jest dziełem reżyserskiego tandemu Any Nowickiej i Pawła Partyki.

Na koniec miesiąca czeka nas premiera 12 odcinka cyklu „Noce Waniliowych Myszy”. Nosi on tytuł „QUO VADIS Magiczny Prodiżu?”. W nowym odcinku pojawia się Dżin spełniający życzenia współczesnych mężów stanu i przenoszący nas i ich do PRL-owskiej przeszłości, gdzie bryluje Maryla Narodowicz, grozi Czerwony Generał i wraca zamknięty od lat w Magicznym Prodiżu estradowy duch szalonych lat osiemdziesiątych łudząco podobny do... Andrzeja Zauchy. „Myszy” zobaczymy 27 maja (poniedziałek), o godz. 20.00.

pokaż metkę
Autor: MONIKA JAGIEŁŁO
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-05-03
Data aktualizacji: 2019-05-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź