Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nekropolie wymagają poszerzenia

Między innymi o poszerzeniu dwóch cmentarzy: w Grębałowie oraz Batowicach dyskutowali radni z Komisji Infrastruktury.

Fot. pixabay.com

- Taka inwestycja wymaga zgody Rady Miasta Krakowa. Obecny poziom napełnienia cmentarzy w Krakowie to 94 proc., natomiast poziom bezpieczny to 90-92 proc. – mówił podczas posiedzenia Komisji Paweł Sularz, dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych. Cmentarz na Prądniku Czerwonym zostałby poszerzony o 4,69 ha, powstałby 4000 miejsc pochówkowych oraz 300 przeznaczonych na kolumbaria. Cała inwestycja miałaby powstać do 2023 r. Natomiast prace na cmentarzu w Grębałowie planowane są na 5-6 lat. Radny Łukasz Sęk pytał o odwodnienie cmentarza. Dyrektor Paweł Sularz zapewnił, że odwodnienie zostanie wykonane przed poszerzeniem cmentarza. - Sieć wodociągowa na cmentarzu w Grębałowie nie była modernizowana od początku jego istnienia – mówił Paweł Sularz. Cmentarz w Nowej Hucie zostałby poszerzony o 3,5 ha. Projekt uchwały w sprawie poszerzenia cmentarza komunalnego Prądnik Czerwony oraz cmentarza komunalnego w Grębałowie zostały pozytywnie zaopiniowanie przez radnych. Pozytywną opinię otrzymał również projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad korzystania z cmentarzy komunalnych w Krakowie.

Radni dyskutowali też o projekcie uchwały, który wprowadza zmiany w uchwale w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do przejazdów ulgowych oraz przepisów taryfowych w komunikacji miejskiej realizowanej na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Zmiany dotyczą m.in. tego, że nie będzie do odwołania możliwości zakupu biletu komunikacji miejskiej u prowadzącego pojazd. Nie będzie również możliwości podróżowania bez biletu, jeśli automat nie działa. – Zdarzały się przypadki, kiedy automat był specjalnie zapychany w trakcie jazdy – mówił Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. Radni zwracali uwagę na fakt, że niemożność kupienia biletu u kierowcy nie powinna obowiązywać na stałe. Na wniosek radnego Andrzeja Hawranka ten projekt uchwały nie był opiniowany przez Komisję.

Pozytywną opinię otrzymały również projekty uchwał w sprawie: zmiany uchwały nr VIII/113/15 Rady Miasta Krakowa z 4 marca 2015 r. w sprawie utworzenia i zatwierdzenia statutu jednostki budżetowej Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie; zmieniającej uchwałę nr XXII/459/19 w sprawie utworzenia i zatwierdzenia statutu jednostki budżetowej o nazwie ''Klimat-Energia-Gospodarka Wodna''; Powierzenie Zarządowi Powiatu Krakowskiego zadania publicznego Prezydenta Miasta Krakowa, jako zarządcy dróg publicznych w granicach Miasta Krakowa, w zakresie zarządzania drogami publicznymi.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-05-19
Data aktualizacji: 2020-05-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź