Jaka rola partycypacji społecznej w transformacji klimatycznej?
Przed nami kolejne spotkanie online, organizowane w ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Dziś, 23 lutego porozmawiamy z gośćmi na temat jak najszerszego włączenia się mieszkańców w przeciwdziałanie zmianom klimatu.
We wtorkowym spotkaniu wezmą udział:
- Andrzej Guła - prezes Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz współzałożyciel Polskiego Alarmu Smogowego, inicjatyw społecznych, których celem jest rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Ekonomista środowiska, od wielu lat działający w obszarze polityki ochrony środowiska oraz efektywności energetycznej.
- Aleksandra Ziętek – local connector w Democratic Society, europejskiej organizacji non-profit działającej na rzecz wzmacniania demokracji i budowania procesów partycypacji społecznej na poziomie lokalnym i ponadnarodowym. Pracuje w projekcie Zeroemisyjny Kraków, EIT Climate-KIC Deep Demonstration Healthy Clean Cities.
- Andrzej Łazęcki – lider miejskich projektów dotyczących klimatu, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Krakowa.
W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się co przyczyniło się do sukcesu Krakowskiego Alarmu Smogowego, czy doświadczenia Krakowskiego Alarmu Smogowego można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej w Krakowie, na czym polega demokracja partycypacyjna, a także jakie narzędzia wzmacniające zaangażowanie i aktywność społeczną można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej.
Spotkanie online odbędzie się dziś, 23 lutego o godz. 17.30 i potrwa dwie godziny.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj. Na podany w formularzu adres e-mail zgłoszeni uczestnicy dostaną wszystkie informacje potrzebne do wzięcia udziału w spotkaniu.
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zadawać pytania naszym gościom. Po części wykładowej będzie miała miejsce debata, w której każdy może wziąć udział.
Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.