Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koniec zbiórki indywidualnej dla Ukrainy

27 marca był ostatnim dniem miejskiej zbiórki indywidualnej dla Ukrainy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. To m.in. za sprawą wsparcia krakowian, do objętej wojną Ukrainy wyjechało ok. 650 ton darów. Mieszkańcy z dnia na dzień stali się wolontariuszami, a to wyjątkowy gest dla naszych sąsiadów. Jednocześnie informujemy, że na Rybitwach nadal będą zbierane dary od zorganizowanych grup.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Zbiórka od indywidualnych darczyńców dobiegła końca. W ramach obowiązującej specustawy dotyczącej pomocy uchodźcom przebywającym w Polsce, samorządy otrzymują refundację poniesionych kosztów na rzecz obywateli Ukrainy. Z pieniędzy tych finansujemy zakupy darów. Nadal jednak będziemy przyjmować dary od zorganizowanych grup i firm.

Zbiórka od zorganizowanych grup

Instytucje, firmy lub organizacje, które zbierają dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym, prosimy o przewiezienie wszystkich rzeczy do:

  • w hali magazynowej NOHO Logistic przy ul. Bartników 10, w dni robocze w godz. 9.00–17.00, w sobotę w godz. 9.00–15.00.

Dokładna lokalizacja parkingu przy hali znajduje się w linku pod pinezką, w okolicy ul. Bartników 10. Prosimy o segregowanie i przygotowanie odpowiednio opisanych paczek. Usprawni to późniejszy załadunek darów. Z uwagi na konieczność weryfikacji miejsca, do którego trafiają dary od krakowian, nie możemy korzystać z propozycji indywidualnego transportu/przewozu tych darów na teren Ukrainy.

Lista rzeczy, które zbieramy od zorganizowanych grup

Żywność: m.in. produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długim terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony.

Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki czystości, oliwki dla dzieci, kremy

Inne: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty, materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu, zapałki, baterie, latarki, zapalniczki, świece

Medyczne: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki do odkażania wody i apteczki

W trosce o zwierzęta: karmy dla zwierząt (saszetki, puszki, sucha karma w małych opakowaniach), transporterki, maty higieniczne dla zwierząt (do transporterka), miski na wodę i karmę.

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny w sprawie zbiórki: 12 616 18 79 w godz. 9.00–15.00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-03-10
Data aktualizacji: 2022-03-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź