Mieszkańcy Krowodrzy Górki przedstawili swoje sprawy
Za nami spotkanie na Krowodrzy Górce. To pierwsze z cyklu spotkań Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Jakuba Koska z mieszkańcami. Udział wziął nim Aleksander Miszalski Prezydent Miasta Krakowa. Rozmawiano m.in. o Szkole Podstawowej nr 15, uzupełnieniu infrastruktury przy nowo wybudowanym tramwaju czy parkingach park&ride.
Dzielnicę IV Prądnik Biały reprezentowała przewodnicząca rady i zarządu Barbara Polna oraz licznie członkowie rady dzielnicy. Dzielnica V Krowodrza również miała swojego przedstawiciela, Macieja Żmudę, radnego miasta Krakowa.
Spotkania z mieszkańcami to bardzo istotny element lokalnej samorządności. Będzie to też stały punkt w działalności Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Jakuba Koska. Spotkania poza Urzędem Miasta Krakowa to oprócz dyżurów bardzo ważna forma komunikacji z krakowianami. To okazja, by spotkać się w miejscu i ze społecznością, której problem czy sprawa dotyczy, poznać ich uwagi, sugestie oraz prośby, a przede wszystkim wysłuchać. To czas na rozmowę o sprawach, które są dla krakowian ważne, wymianę pomysłów, uwag czy zadanie pytań.
Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Kluczborskiej 3. Rozmowa dotyczyła tematów ważnych dla lokalnej społeczności. W trakcie spotkania na Krowodrzy Górce poruszono m.in. sprawy:
- termomodernizacji budynku oraz budowy windy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie przy ul. Kluczborskiej 3,
- problemu z nielegalnym graffiti na budynku szkoły, konieczności połączenia monitoringu szkolnego z miejskim, a także częstszych patroli straży miejskiej i policji w okolicach szkoły,
- wyciszenia ruchu hulajnóg na terenie osiedla,
- montażu koszy i ławek na trasie od pętli Krowodrza Górka do ul. Bratysławskiej,
- braku wiat śmietnikowych na terenie Krowodrzy Górki,
- budowy linii tramwajowych z Krowodrzy na Azory oraz Azory-Cichy Kącik w odniesieniu do budowy metra,
- budowy jednostki kultury pod nazwą Dworek Białoprądnicki 2.0,
- przywrócenia linii autobusowej nr 130 z ul. Łokietka,
- budowy skweru przy ul. Bratysławskiej,
- chodnika na ul. Gaik,
- przywrócenia sekundników na al. 29 listopada, w kierunku Opolskiej,
- problemu z parkowaniem aut przyjeżdżających spoza Krakowa na terenie Krowodrzy Górki,
- właściwego zabezpieczenia terenów zielonych na terenie dzielnicy,
- hałasu generowanego przez tramwaje kursujące przy Kuźnicy Kołłątajowskiej i Siewnej,
- planów deweloperskich na terenie dzielnicy IV.
- Takich spotkań w całym Krakowie będzie do końca roku kilkanaście. Obecność na nich i zaangażowanie mieszkańców są dla mnie niezwykle ważne – zachęca do udziału w nich Jakub Kosek i prosi o przesyłanie propozycji spotkań dotyczących lokalnych tematów, które należałoby zorganizować w większym gronie. Można je zgłaszać e-mailowo na adres: br.umk@um.krakow.pl.
Przewodniczący Jakub Kosek zaprasza również na swoje dyżury, które odbywają się w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. - Bardzo lubię tę formę kontaktu z mieszkańcami i cieszy mnie, jeśli udaje się rozwiązać problemy, czy wyjaśnić sprawy, z którymi krakowianie się do mnie zgłaszają – mówi Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Harmonogram dyżurów radnych dostępny jest na stronie www.bip.krakow.pl.