Edukacja rozwiń menu
Komunikat archiwalny

W drogę z jamnikiem

W poniedziałek (9 maja) w Szkole Podstawowej nr 88 w Krakowie, przedstawiciele Krakowskiej Straży Miejskiej, firmy Mobilis sp. z o.o. i Solaris Bus & Coach, kontynuowali pilotażowy program o zasadach ruchu drogowego, pod nazwą: W drogę z jamnikiem. Poprzez zabawę i gry dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Tym razem Straż Miejska i Mobilis połączyły siły, aby przypomnieć wiedzę, którą w styczniu podczas pierwszego spotkania dzieciaki nabyły z jamnikiem, maskotką Solarisa. Zabawa miała na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów w pojazdach transportu publicznego – szczególnie tych najmłodszych.

Program edukacyjny o nazwie W drogę z jamnikiem, ma na celu edukację dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola.

W zabawie edukacyjnej wzięły udział dzieci z czterech najmłodszych klas – zerówki i trzech klas pierwszych (90 osób). (MS).

pokaż metkę
Podmiot publikujący: Referat Mediów Miejskich
Data publikacji: 2011-05-10
Data aktualizacji: 2011-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź