Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Głos Radości i Zwycięstwa

Corinne Evens – współzałożycielka i Prezydent Evens Foundation została tegoroczną laureatką Nagrody Festiwalu Kultury Żydowskiej. Otrzymała ją podczas finałowego koncertu „Szalom na Szerokiej”, który odbył się w minioną sobotę (2 lipca). 21. edycja festiwalu, będącego jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko w Krakowie ale także w świecie, rozpoczęła się 24 czerwca i zakończyła wczoraj (3 lipca, niedziela).

Nagroda, którą otrzymała Corinne Evens przyznawana jest od 2009 roku osobom i instytucjom wspierającym Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Dzięki ich wymiernej, materialnej szczodrobliwości i duchowej inspiracji, krakowski Festiwal stał się „głosem radości i zwycięstwa w namiotach ludzi sprawiedliwych” (Ps 118, 15). Nagroda jest wyrazem szacunku i podziękowaniem dla tych, którzy wspierają organizatorów festiwalu w dziele utrwalania pamięci i przybliżania obrazu współczesnej kultury żydowskiej.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody są: Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Sigmunt A. Rolat – Honorowy Prezes Friends of  the Jewish Culture Festival; Tad Taube – Prezes Taube Philanthropies oraz Taube Foundation for Jewish Life and Culture; Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, a także Władysław Bartoszewski.

Krakowski Festiwal Kultury Żydowskiej to najstarszy Festiwal Żydowski w Polsce i jeden z najstarszych na świecie. Przez lata zyskał ogromną renomę zarówno wśród polskich i międzynarodowych artystów, jak też publiczności, która prawie ze wszystkich kontynentów przyjeżdża na krakowski Kazimierz, aby wziąć udział w 10-dniowym święcie współczesnej kultury żydowskiej. Uczestnicy cenią nie tylko wysoki poziom artystyczny i merytoryczny wydarzeń, ale też możliwość prawdziwego uczestnictwa w tworzeniu kultury żydowskiej – w warsztatach, które są głównym elementem rozbudowanego programu edukacyjnego.

Podczas 21. edycji festiwalu jego publiczność mogła wziąć udział w ponad 200 wydarzeniach – koncertach, wykładach, warsztatach i wystawach. Jak co roku kulminacyjnym wydarzeniem był koncert na ulicy Szerokiej, która staje największą sceną żydowską na świecie i za każdym razem gromadzi wielotysięczną publiczność.

Dodatkowe informacje o festiwalu dostępne na stronie internetowej www.jewishfestival.pl. (KF, KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-07-04
Data aktualizacji: 2011-07-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź