Nowoczesna Komunikacja Miejska
Realizacja: od 2005
Koszt projektu KKM: 8.9 mln zł
Koszt zakupu tramwajów: ok. 168 mln zł
Przebudowa ul. Konopnickiej
Realizacja: 2007
Koszt: 26,8 mln zł
Przebudowa al. 29 Listopada
Realizacja: 2007
Koszt: 27,4 mln zł
Jesienią na krakowskie tory wyjechał pierwszy z 24 zakupionych przez Miasto supernowoczesnych „bombardierów” trzeciej generacji. Doskonała wentylacja, elektroniczne tablice informacyjne, niska podłoga i kamery sprawiają, że podróż nowymi tramwajami jest jeszcze wygodniejsza i bardziej bezpieczna. Nowoczesne pod podróżowanie zapewnia Krakowska Karta Miejska (KKM). Zamiast stać w kolejkach po bilet miesięczny, obecnie raz zakupioną kartę można przedłużać na dowolną ilość miesięcy i dowolną linię w czynnych przez całą dobę 60 biletomatach. Realizację obu projektów wsparła Unia Europejska. Więcej na stronie www.kkm.krakow.pl.
Nowoczesny sposób podróżowania zapewnia Krakowska Karta Miejska (KKM). Teraz wystarczy kupić nową kartę, a następnie samodzielnie, bez kolejek przedłużać ją na dowolną liczbę miesięcy, dowolny numer linii, począwszy od dowolnego dnia miesiąca, w czynnych przez całą dobę 60 biletomatach.
Realizację obu projektów wsparła Unia Europejska.
Komunikacja zbiorowa ma w Krakowie bezwzględny priorytet. Dzięki modernizacji al. 29 Listopada i ul. Konopnickiej, ciąg drogowy od estakady gen. Rozwadowskiego do mostu na rzece Wildze posiada specjalne pasy ruchu dla komunikacji miejskiej. Warto więc przesiąść się do autobusu.
Zobacz także:
Komunikacja
Przestrzeń publiczna
Ekologia
Sport i rekreacja
Nowoczesność