Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pasja i energia w wyjątkowym miejscu

Nowa Huta to nie tylko dzielnica z aktywnie działającymi centrami seniorów, to także miejsce gdzie energią i innowacyjnymi pomysłami emanują młodzi. Doskonałym miejscem, gdzie mogą realizować swoje pasje jest Stowarzyszenie Nowa Huta-B1. Odwiedzili je radni z Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Europejskich - i byli pod wrażeniem!

Fot. krakow.pl

Stowarzyszenie Nowa Huta-B1, jak samo o sobie mówi, jest „odpowiedzią na zapotrzebowania społeczne, technologiczne i strategię rozwoju miasta Krakowa. Jesteśmy gotowi na Nową Hutę Przyszłości!” Dzięki współpracy z Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa, Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie, a dokładniej dzięki udziałowi w programie CERIecon, Nowa Huta może pochwalić się już swoim playparkiem, a przede wszystkim sukcesami w dziedzinie innowacji. CERIecon a dokładniej CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network jest programem, który ma wspomagać innowacje. W ramach projektu oferowane jest:

  • miejsce do prowadzenia działalności, wsparcie wykwalifikowanych mentorów
    i ekspertów, cykl szkoleń i warsztatów, które pomogą w założeniu firmy i przygotowania jej do wprowadzenia na rynek,
  • uczestniczenie w międzynarodowych szkoleniach, treningach i wymianach ze startupami z Brna, Rijeki, Wenecji, Stuttgartu, Wiednia i Bratysławy.

Program trwa 6 miesięcy i kończy się wielkim finałem, podczas którego krakowskie startupy mogą rywalizować ze startupami z innych części Europy. Pierwszy finał, który odbył się w lutym 2018 roku w Stuttgarcie wygrał krakowski startup przygotowywany przez naszych ekspertów! Jego zwycięzcą okazał się Jakub Rachucki z grupą HyperSky, którzy byli pomysłodawcami budowy polskiego satelity.

Playpark adresowany jest do start-upów oraz osób bądź stowarzyszeń, które chciałyby przekuć swój pomysł, projekt, prototyp, działanie itp. w ofertę biznesową, ale brakuje im doświadczenia bądź wiedzy w tym zakresie. Eksperci pomagają w jej dopracowaniu i skomercjalizowaniu. Poszukiwane są nie tylko oferty biznesowe, ale także innowacje społeczne! Powstający w krakowskim Playparku startup innowacji społecznych dotarł podczas spotkania w Stuttgarcie do półfinału i zebrał wysokie oceny jury. Jak widać nie tylko liczy się pomysł na biznes, ale może przede wszystkim pomysł na aktywizacje społeczną i lokalną, Co doskonale realizuję Stowarzyszenie Nowa Huta-B1. - Odwiedzaliśmy szereg miejsc, gdzie rozwijają się startupy. Byliśmy w przepięknych i nowoczesnych budynkach Krakowskiego Parku Technologicznego, w kosztownie wyposażonych studiach, ale tylko tutaj czuć taką energie do działania, ten zapał, taką pasję. Mocno dopinguję temu miejscu – powiedziała radna Anna Prokop-Staszecka. W miejscu po siedzibie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, przy Alei Przyjaźni, Stowarzyszenie zagospodarowało zaniedbany budynek na przestrzeń w której tworzyć mogą zarówno artyści, jak i umysły ścisłe. Swoje studia mają tu artyści plastycy, muzycy, fotografowie, ale także specjaliści z branży IT.

Już niedługo Stowarzyszenie otworzy także Klubokawiarnię, która ma stać się punktem integracji społeczeństwa lokalnego, ale również miejscem, w którym będą rodzić się kolejne innowacyjne pomysły.

Nabór do drugiej edycji projektu trwa do 8 kwietnia. Aby zostać beneficjentem projektu można już rozwijać swoją działalność gospodarczą, bądź tylko dysponować pomysłem na nią z zamiarem jej otwarcia w bliższej lub dalszej perspektywie. W Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie informacji o projekcie, rekrutacji i współpracy z uczestnikami udzielić może Agnieszka Czubak (tel. 12 428 92 54, e-mail: aczubak@iph.krakow.pl).

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2018-04-06
Data aktualizacji: 2018-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź