Aktualności

Poznaj Kraków Wyspiańskiego z przewodnikiem
Komunikat archiwalny 2019-01-19

W roku 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego – najwybitniejszego artysty Młodej Polski, który całe swoje życie i twórczość poświęcił rodzinnemu miastu – 19 stycznia, można było wziąć udział w niecodziennym spacerze po Krakowie.

Kraków dla ducha i ciała z Kołem Grodzkim PTTK

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Przed nami cztery spacery i doroczne święto „Przyjaciela Krakowa”.

Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa: weekend pod pawimi piórami

Najbliższy weekend minie nam pod znakiem pawich piór. W niedzielę, 13 stycznia, w sali miedzianej w Pałacu Krzysztofory odbędzie się uroczystość wręczenia odznak najwytrwalszym uczestnikom naszej akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”, czyli odznak z pawim piórem.

Kraków hucznie przywitał Nowy Rok
Komunikat archiwalny 2019-01-01

Trzy części Krakowa, trzy zróżnicowane gatunkowo sceny – krakowianie i goście odwiedzający miasto tanecznie i muzycznie powitali Nowy Rok, bawiąc się na Rynku Głównym, placu Wolnica i w alei Róż. Nadejście Nowego Roku bezpiecznie powitało w tych sceneriach łącznie 85 000 osób.

Zapraszamy na noworoczny spacer do Tyńca
Komunikat archiwalny 2018-12-31

Jak co roku Koło Grodzkie PTTK organizuje noworoczny spacer z przewodnikiem do Tyńca. Wędrówka w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” to doskonały pomysł na „przewietrzenie” umysłu po sylwestrowej nocy i zadbanie o kondycję.

Świąteczny spacer Drogą Królewską
Komunikat archiwalny 2018-12-26

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie zaprasza na świąteczny spacer Drogą Królewską w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Zbiórka dziś, o godz. 10.00, w Domu Turysty PTTK. Udział jest bezpłatny.

Poznaj Kraków pełen blasku z Kołem Grodzkim PTTK

Już za kilka dni święta Bożego Narodzenia. W ferworze świątecznych przygotowań Koło Grodzkie PTTK proponuje zrobić sobie krótką przerwę i w sobotę, 22 grudnia wybrać się na jeden z przedpołudniowych spacerów po Krakowie w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział jest bezpłatny.

Ulica Floriańska wśród najbardziej prestiżowych ulic w Polsce

Nowy Świat, Marszałkowska i Chmielna w Warszawie, Floriańska w Krakowie, Półwiejska w Poznaniu, Długi Targ w Gdańsku, Świdnicka we Wrocławiu i Krupówki w Zakopanem – to ulice z największym potencjałem handlowym, które znalazły się w najnowszym rankingu firmy CBRE – „Top 10 high streets w Polsce”. Wyróżnia je połączenie prestiżowych obiektów handlowo-biurowych z walorami turystycznymi miast.

Nie tylko Rynek Główny, czyli weekend z „Przyjacielem Krakowa”

Przed nami kolejny weekend z akcją „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Dziś na wszystkich żądnych informacji o Krakowie czekać będzie specjalna trasa „Place Krakowa”. Wystarczy tylko zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział jest bezpłatny.

Ponad 13 mln turystów odwiedziło Kraków

13,5 mln turystów w tym roku odwiedziło Kraków – wynika z danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która przeprowadziła badania dla Urzędu Miasta Krakowa. To wzrost o 600 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim. Goście wydali w naszym mieście 6 450 000 000 zł.