Aktualności

Wavelo otwiera się na turystów

Turyści odwiedzający Kraków będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych kart Wavelo. Umożliwią one łatwe wypożyczenie roweru, bez potrzeby rejestracji w systemie.

Kraków w 360°: zobacz Rynek Podziemny

Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim można nie zdawać sobie sprawy, że pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Rynku Podziemnego. 24 września 2010 roku został otwarty szlak turystyczny – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa.

Kraków w elicie 10 miast świata!

Kraków znalazł się w grupie najlepszych 10 miast świata w rankingu globalnego serwisu turystycznego TripAdvisor. Zasłużyliśmy na to: jest to dowód, że nasze starania o budowanie marki Krakowa przynoszą świetne rezultaty. Hotele, kawiarnie, puby, imprezy organizowane przez Kraków, i my, krakowianie – to wszystko powoduje, że goście przyjeżdżający do naszego miasta nas doceniają. Wysoka pozycja Krakowa oznacza, że podróżni z całego świata piszą pochlebne recenzje.

Kraków w 360°: zobacz bramę Floriańską i mury obronne

W kolejnym spacerze po Krakowie z kamerą 360° zapraszamy na mury obronne i bramę Floriańską.

Kraków w 360°: zobacz podziemia Rynku
Komunikat archiwalny 2018-06-29

Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, można nie zdawać sobie sprawy, ze pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Rynku Podziemnego. 24 września 2010 roku został otwarty szlak turystyczny – Śladem europejskiej tożsamości Krakowa.

Zobacz zachodnią część Rynku Głównego w 360°

W kolejnej wędrówce po Krakowie z kamerą 360° zapraszamy do obejrzenia zachodniej części Rynku Głównego.

Zobacz sadzawkę i pomnik harfiarza na Plantach w 360°

Dziś kolejna wycieczka z kamerą 360° po Krakowie. Zapraszamy na Planty w rejon sadzawki w rejonie ul. Sławkowskiej.

Zobacz pomnik Jana Matejki w 360°
Komunikat archiwalny 2018-06-22

W kolejnej wycieczce z kamerą 360° zapraszamy na Planty w rejon Barbakanu, gdzie kilka lat temu postawiono pomnik Jana Matejki.

Zobacz pomnik Grażyny na Plantach w 360°
Komunikat archiwalny 2018-06-20

W kolejnym spacerze po Krakowie z kamerą 360° zaglądnęliśmy na Planty, gdzie w pobliżu ul. Poselskiej znajduje się pomnik Grażyny.

Deklaracja woli współpracy – silny przemysł spotkań w Krakowie

Trzy krakowskie obiekty działające w przemyśle spotkań: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków i TAURON Arena Kraków podpisały 19 czerwca deklarację woli współpracy. To dokument, dzięki któremu organizatorzy dużych wydarzeń biznesowych, kulturalnych oraz sportowych będą mogli skorzystać z komplementarnej oferty miasta w zakresie profesjonalnej organizacji imprez.