Aktualności

Rowerowa wycieczka szlakiem historii krakowskich Żydów

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na kolejną rowerową wycieczkę z przewodnikiem, która odbędzie się w niedzielę, 30 września. Tym razem będzie ona wiodła szlakiem historii krakowskich Żydów

Mieszkańcy zwiedzą Kraków z przewodnikiem

W niedzielę, 30 września mieszkańcy Krakowa będą mogli wybrać się na bezpłatną wycieczkę „Szlaki Jana Matejki”. A to wszystko z okazji Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Start o godzinie 10.00 pod Akademią Sztuk Pięknych (pl. Jana Matejki 13).

Kraków – miasto kultury

Kraków to... teatr, sztuka, taniec, muzyka, kreatywność, spotkania w plenerze – to miasto kultury.

Przed nami III Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

Już po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Kongres Turystyki Medycznej, którego celem jest wykorzystanie potencjału medycznego w budowie produktów turystycznych. Tegoroczną edycję zaplanowano od 22 do 23 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Kraków jednym z najtańszych miast w Polsce!

Z najnowszych badań statystycznych wynika, że życie, szczególnie w dużych miastach, jest coraz droższe. „Gazeta Wyborcza” w najnowszym dodatku biznesowym opublikowała ranking największych polskich miast, w którym porównano ceny usług komunalnych. Wynika z niego, że Kraków jest jednym z najtańszych miast pod względem kosztów życia.

Kraków trzeci w Polsce pod względem jakości życia

W rankingu miast opublikowanym przez tygodnik „Polityka”, pod kątem jakości życia Kraków zajął 3. miejsce, za Sopotem i Warszawą.

Kraków jako pomnik światowego dziedzictwa

40 lat temu, we wrześniu 1978 r., podczas waszyngtońskiej Sesji Komitetu ds. Oświaty, Nauki i Kultury ONZ zapoczątkowano oficjalnie Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego. Znalazło się na niej 12 obiektów, wśród nich historyczne centrum Krakowa, będące równocześnie pierwszym europejskim zespołem urbanistycznym wpisanym na Listę UNESCO.

Kraków pozostaje w pamięci. Przekonaj się sam...

Kraków zostaje w pamięci! Znacie te miejsca? To wspomnienia z wakacji a jednocześnie zaproszenie!

Sacrum Profanum, czyli święto niepodległej muzyki

Nadszedł czas odsłonić wszystkie karty: oto program festiwalu Sacrum Profanum 2018 w pełnej krasie – zogniskowany tym razem wokół czterech haseł: NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT. Dni 11-17 września będą świętem niepodległej muzyki!

Literacka aplikacja mobilna dostępna już w czterech językach

„Złap Pegaza w Krakowie” – literacka aplikacja mobilna dostępna jest już w czterech językach. Osiem tras, 40 miejsc wskazanych przez wtajemniczonych, którzy znają i cenią inspirujące literacko zakątki Krakowa. Stworzona rok temu bezpłatna aplikacja mobilna na Androida, doczekała się właśnie wersji angielskiej, niemieckiej i włoskiej.