Aktualności

Młodzi wobec wyzwań dla euroazjatyckiego bezpieczeństwa

Międzynarodowa konferencja „Młode pokolenie wobec wyzwań bezpieczeństwa w Europie i Azji” (The Young Generation Confronted with the Security Challenges in Europe and Asia) odbędzie się w dniach 4-5 grudnia na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas konferencji naukowcy z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich wygłoszą wystąpienia na tematy powiązane z różnymi aspektami bezpieczeństwa. Panele dyskusyjne dotyczyć będą m.in. kwestii prawnych, militarnych, socjologicznych, politycznych czy ekologicznych wyzwań dla bezpieczeństwa.

Wkrótce forum Life Science Open Space

Międzynarodowe spotkanie specjalistów z obszaru biotechnologii i zdrowia odbędzie się już we wtorek, 26 listopada. To właśnie tego dnia Centrum EXPO Kraków wypełni się pasjonującymi rozmowami o najciekawszych trendach podnoszących jakość życia.

Open Eyes Economy Summit trwa w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbywa się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Dyskusje, warsztaty i starcie szefów kuchni na targach HORECA

W najbliższą środę, 20 listopada rozpocznie się 18. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA/GASTROFOOD w Krakowie. W przestrzeniach EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 do piątku, 22 listopada zostanie zgromadzonych ponad 400 wystawców z branży gastronomicznej i hotelarskiej z Polski i zagranicy. Wśród nich pojawi się krakowska strefa Slow Food. Impreza odbywa się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Wina w Krakowie ENOEXPO, które są okazją do spotkania producentów i importerów wina.

#ZłoteSpinacze - zagłosuj na przewodnik po kulinarnym Krakowie

Trwa głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie Złote Spinacze. W tym roku nominowany został „Kraków - przewodnik społeczności Facebooka po Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019”. Głosy można oddawać do 21 listopada.

Z Panem Twardowskim na kopiec Kraka

Muzeum Podgórza zaprasza na kolejny nocny spacer na kopiec Kraka. Najbliższa okazja już w piątek, 29 listopada. Początek o godz. 19.00 przed siedzibą muzeum na ul. Powstańców Wielkopolskich 1 / Bolesława Limanowskiego 51.

W Rydlówce osadzą chochoła

Muzeum Krakowa zaprasza do wspólnego świętowania jubileuszu 50-lecia istnienia muzeum w Rydlówce. Uroczystości połączone z tradycyjnym osadzaniem chochoła odbędą się w sobotę, 23 listopada, o godz. 12.00 na ul. Włodzimierza Tetmajera 28.

Darmowe zwiedzanie Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza do udziału w akcji „Darmowy listopad”, podczas której można bezpłatnie zwiedzić wybrane wystawy oraz wziąć udział w lekcjach muzealnych. Jest to już ósma edycja wspólnej akcji dawnych rezydencji królewskich: Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum w Łazienkach Królewskich, Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Królewski splendor”.

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Transport meleksami po Starym Mieście

Miasto Kraków dba o stałe podnoszenie standardów jakości przestrzeni publicznej historycznego centrum oraz bezpieczeństwa turystów. Od 2018 r. zaczęły obowiązywać regulacje dotyczące przewozów świadczonych przy wykorzystaniu pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym. Usługi te na terenie Starego Miasta mogą być świadczone tylko przy wykorzystaniu pojazdów o ustalonej kolorystyce (karoseria w kolorze ciemnego beżu, zaś pozostałe elementy czarne lub przezroczyste), dla których wydano identyfikatory. Identyfikatory w formie prostokątnej naklejki z bordową obwódką, są umieszczone w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, podają nazwę firmy i numer identyfikacyjny pojazdu oraz są zabezpieczone przed podrobieniem specjalnym hologramem.