Aktualności

Weź udział w spacerze i zostań przyjacielem Krakowa

Dziś i jutro, 17 i 18 listopada, na krakowian czeka kolejna okazja do poznania historii naszego miasta w ramach trwającego 47. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

„Od legendarnego do niepodległego Krakowa”
Komunikat archiwalny 2018-11-11

Spadające z drzew pożółkłe liście sprzyjają nostalgii. To również znak, że w weekendowe poranki w Krakowie można spotkać liczne grupy mieszkańców, zwiedzających z przewodnikiem swoje miasto. A to wszystko w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Dziś będzie można poznać współczesne dzieje Krakowa, bo toczące się 100 lat temu.

II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 7 do 11 listopada Kraków gościł II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Pierwsza edycja, zeszłoroczna, odbywała się pod hasłem „Śladami św. Papieża Jana Pawła II” i wzbudziła ogromne zainteresowanie środowiska turystycznego na całym świecie. W tym roku na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej, zarejestrowało się ponad 100 biur. Hasło przewodnie kongresu brzmiało: „Śladami św. Faustyny Kowalskiej – Boże Miłosierdzie zbawi świat”.

To już ostatnie rowerowe wycieczki z przewodnikiem

W niedzielę, 25 listopada odbędzie się ostatnia rowerowa wycieczka z przewodnikiem po Krakowie, na które zaprasza Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Dla każdego uczestnika przewidziany jest drobny upominek.

Wyróżnienia dla najlepszych restauracji w Krakowie

W czwartek, 8 listopada, w Restauracji Pod Różą odbyło się wręczenie plakiet przewodnika Michelin 2018 „Main Cities of Europe”, zorganizowane przez prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce Macieja Dobrzynieckiego. Podczas wydarzenia 25 najlepszych restauracji z Krakowa odebrało swoje wyróżnienia.

Jesienne odkrywanie architektury Nowej Huty

Powoli dobiega końca projekt „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”. Na listopad zaplanowano zwiedzanie placu Centralnego i budynku Nowohuckiego Centrum Kultury, kościoła przy dawnym pasie startowym na os. Dywizjonu 303, szkoły mechanicznej i os. Szkolnego oraz Centrum Administracyjnego HiL.

Kraków na liście CNN Travel

CNN Travel napisał o najpiękniejszych miejscach w Polsce, które powinni zobaczyć zagraniczni turyści. Dziennikarze znanego portalu wybrali 11 wspaniałych miejsc w naszym kraju, które koniecznie należy uwzględnić w planie podróży po Polsce. W czołówce listy znalazł się Kraków.

Każdy może zostać przyjacielem Krakowa
Komunikat archiwalny 2018-10-31

Przed nami pierwsze w tym sezonie spotkanie z historią i zabytkami Krakowa, organizowane przez Koło Grodzkie PTTK w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Już w najbliższą sobotę 3 listopada, spotkamy się przy głównej bramie cmentarza Rakowickiego, aby rozpocząć jej 47. edycję.

Spacer szlakiem krakowskich świętych
Komunikat archiwalny 2018-10-31

Katedra na Wawelu, kościół Bożego Ciała, bazylika św. Franciszka z Asyżu i kościół św. Anny – to tylko część punktów, które odwiedzą mieszkańcy Krakowa w trakcie spaceru szlakiem krakowskich świętych, który odbędzie się w sobotę, 3 listopada.

Norymberga i Kraków przy wspólnym stole
Komunikat archiwalny 2018-10-26

W dniach 19-22 października 2018 r. gościliśmy w Krakowie 17 restauratorów z partnerskiej Norymbergi, chcących poznać tajniki kuchni Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.