Aktualności

Rusz szlakiem krakowskiego Gaudiego

Przed nami jedne z ostatnich wycieczek po Krakowie w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w wybranej trasie wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny, a przed nami w ten weekend m.in. tajemnice ulicy Krakowskiej oraz wędrówka szlakiem jednego z najciekawszych architektów XIX stulecia – Teodora Talowskiego.

Kraków to miasto o bardzo dobrej reputacji

W badaniu miast wojewódzkich „Premium Brand 2019”, Wrocław, Kraków i Gdańsk należą do miast o najwyższej reputacji. Kraków był miastem najczęściej polecanym znajomym do odwiedzenia.

Marsz Pamięci z okazji rocznicy likwidacji krakowskiego getta

13 i 14 marca 1943 roku zlikwidowane zostało krakowskie getto. Te daty symbolicznie oznaczają koniec życia żydowskiego w naszym mieście. Aby upamiętnić krakowskich Żydów, ale też by pokazać triumf życia nad śmiercią, od wielu już lat organizowany jest doroczny Marsz Pamięci. Tegoroczny odbył się w niedzielę, 17 marca.

Za nami Międzynarodowy Dzień Przewodnika w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie tradycyjnie obchodzimy w mieście już od 1997 roku. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe co najmniej z kilku powodów. Tym razem święto przewodników odbyło się nie jak zazwyczaj w Magistracie, a w Ośrodku Kultury im. Cypriana Norwida w związku z obchodami 70-lecia powstania Nowej Huty.

Kobiecym szlakiem po mieście
Komunikat archiwalny 2019-03-08

O zapomnianych kobietach Krakowa z Wojciechem Zabielskim, licencjonowanym przewodnikiem miejskim, rozmawia Tadeusz Mordarski.

Kraków na targach turystycznych w Berlinie
Komunikat archiwalny 2019-03-07

Kraków bierze udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych Internationale Tourismus-Börse Berlin (ITB). Trwają od 6 marca do 10 marca.

Rusz na spacer i poznaj tajemnice krakowskich ulic

W najbliższy weekend, 2–3 marca, będziemy mogli ponownie wziąć udział w akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Podczas tematycznych spacerów, organizowanych przez Koło Grodzkie PTTK, możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o Krakowie. Najbliższy weekend będzie się odbywać pod hasłem „Tajemnice krakowskich ulic”. Aby wziąć udział w wybranej trasie, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Krakowscy przewodnicy mieszkańcom – bezpłatne wycieczki

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na bezpłatne wycieczki. Odbędą się one 23 i 24 lutego.

 

Nowa Huta na szlakach kulturowych
Komunikat archiwalny 2019-02-13

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na prezentację dotyczącą szlaków kulturowych, które przebiegają przez Nową Hutę. Wydarzenie w ramach cyklu „Alternatywny przewodnik po Nowej Hucie” odbędzie się w czwartek, 28 lutego, o godz. 18.00 w siedzibie ośrodka na os. Górali 5. Wstęp wolny.

Kolejny weekend z akcją „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”

Koło Grodzkie PTTK zaprasza na kolejne spacery po Krakowie w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.