Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK CUP

Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie oraz Szkolny Klub Sportowy „SKS Kusy” w Krakowie zapraszają na XXXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup 2019, który odbędzie się od 26 do 28 kwietnia. Kibicuj podczas największego turnieju młodzieżowego w Polsce!

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK CUP
Fot. materiały organizatora

Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i trzech kategoriach wiekowych chłopców na dziewięciu halach w Krakowie. Udział w turnieju zgłosiło około 1500 uczestników i 94 zespoły z Polski i zagranicy: Litwy, Łotwy, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji.

Dzięki tradycji i wysokiemu poziomowi rywalizacji sportowej turniej LAJKONIK CUP jest już znaną marką w Europie. Przyczynia się on do rozwoju piłki ręcznej jako dyscypliny sportowej i promuje stolicę Małopolski. Organizatorzy wydarzenia starają się przybliżyć zagranicznym gościom polską kulturę, poprzez zwiedzanie miasta i regionu. Także upominki i trofeum turnieju - statuetka Lajkonika – będzie im przypominać o Krakowie. W wymiarze lokalnym sukcesem inicjatywy jest także aktywizacja środowiska oraz promocja dzielnicy Nowa Huta. Oddziaływanie turnieju jest ogromne i ma charakter wychowawczy, dostarcza prawidłowych wzorców zachowań i uczy gry z poszanowaniem zasad fair play.

Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 20.00 w hali sportowej SP nr 91 - os. Handlowe 4.

Więcej o turnieju na stronie: www.lajkonikcup.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie