Ekoporadnik dla lokalnych władz publicznych
Publikacją kolejnego Ekoporadnika, tym razem przygotowanego z myślą o lokalnych władzach publicznych, wracamy do cyklu prezentacji zawierających fachowe porady dla różnych grup odbiorców.
W Ekoporadniku dla lokalnych władz publicznych autorstwa Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju znajdziecie odpowiedzi na pytania.:
- Co to są „zielone zamówienia publiczne”?
- Jaki procent energii elektrycznej wykorzystywanej w budynkach użyteczności publicznej powinien pochodzić w OZE w roku 2023, a jaki w 2025?
- Jakie zadania własne gminy są ściśle związane z ochroną klimatu?
- Jak zmniejszyć ilość odpadów?
W Ekoporadniku dla lokalnych władz publicznych można znaleźć informacje o dostępnych formach dofinansowania do inwestycji prośrodowiskowych, rozwiązaniach z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury polecane w przestrzeni publicznej, takie jak np.: rowy infiltracyjne, powierzchnie przepuszczalne, ogrody deszczowe, zielone fasady i przystanki a także wskazówki, jak prowadzić dialog z mieszkańcami.
Duża część opracowania poświęcona jest efektywności energetycznej oraz propozycjom inwestycyjnym dla poprawy efektywności energetycznej budynku, od audytu aż po dobór źródła ciepła.
Zachęcamy do zapoznania się.
W kolejnych tygodniach planujemy podzielić się z Wami kolejnymi opracowaniami:
- Dla rolników
- Dla małych i średnich przedsiębiorców
- Dla dyrektorów jednostek edukacyjnych
- Dla właścicieli budynków jednorodzinnych
- Dla zarządców domów wielorodzinnych
Projekt realizowany w ramach programu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” finansowany ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.