Komunikat archiwalny

Przewodnicy Mieszkańcom 2016

21 lutego to Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza mieszkańców na wycieczki tematyczne. Jeśli chcesz spacerować śladami Henryka Sienkiewicza i Heleny Modrzejewskiej czy świętego Brata Alberta – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie!

Przewodnicy Mieszkańcom 2016
Fot. Wiesław Majka

Przewodnicy przygotowali trzy propozycje. Pierwsza wycieczka rozpocznie się na ul. Krakowskiej 43 o g. 10:00 i poprowadzi uczestników w miejsca związane ze św. Bratem Albertem znajdujące się na Kazimierzu i Starym Mieście.

Druga – pokazująca krakowskie szlaki Modrzejewskiej i Sienkiewicza wystartuje spod Pawilonu Wyspiańskiego o g. 10:00 (pl. Wszystkich Świętych, koło makiety) - przewodnik przeprowadzi Państwa przez krakowskie szlaki noblisty i wielkiej aktorki.

Trzecia, ostatnia propozycja to opowieść o Jamie Michalika – wyjątkowym miejscu, którego historia sięga 1895 roku - ilość miejsc jest ograniczona – godzinę rozpoczęcia wycieczki poznacie przy zgłoszeniu (tel. 508 574 080). 

Udział w wycieczkach jest bezpłatny (poza wizytą w Jamie Michalika – koszt poczęstunku – kawa i ciastko - to 15 zł). Na wycieczki śladami św. Brata Alberta oraz Modrzejewskiej i Sienkiewicza nie obowiązują zapisy. 

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także