Komunikat archiwalny

Ludovico Einaudi w ICE Kraków

Komponował utwory do takich filmów jak „Nietykalni”, „Doktor Żywago” czy „To właśnie Anglia”. Jego muzyka jest prosta, zupełnie jak jego słowa – zgodnie z powiedzeniem, że w prostocie kryje się prawdziwa głębia. Ludovico Einaudi, wspaniały pianista i kompozytor, którego muzyka inspiruje ludzi w każdym wieku, 12 września wystąpi w ICE Kraków. Bilety w sprzedaży od poniedziałku 15 lutego od godz. 10.00 na LiveNation.pl.

Ludovico Einaudi w ICE Kraków
Fot. materiały prasowe

Ludovico Einaudi urodził się w 1955 roku w Turynie jako wnuk pierwszego demokratycznego prezydenta Włoch. Rodzina spodziewała się, że zostanie kolejnym reformatorem lub wybierze karierę naukową, Einaudi czuł jednak potrzebę odcięcia się od historii swojej rodziny, aby w pełni stać się sobą. Szybko odkrył, że życie bez muzyki jest zbyt puste – zupełnie jak w słynnym utworze Johna Cage’a „4’33”, w którym nie usłyszymy nic oprócz ciszy. 

Swoją przygodę z pianinem rozpoczął, kiedy miał sześć lat. Dzięki siostrze poznał buntowniczą muzykę lat 60tych: Hendrixa, Dylana i Stonesów. Jednak prawdziwe muzyczne wykształcenie zdobył u boku uznanego włoskiego kompozytora Luciano Bero. To właśnie on nauczył Einaudiego, że muzyka jest obecna wszędzie – od architektury po drzemiące w każdym człowieku emocje.

Jego najnowszy album, „Elements”, inspirowany jest zarówno starożytnymi greckimi ideami, jak również teoretycznymi rozważaniami Kandinsky’ego. Znajdziemy tu 12 korespondujących ze sobą utworów. Przy nagrywaniu korzystano z pianina, instrumentów smyczkowych, perkusji, gitary i instrumentów elektronicznych. Dało to bogatą i głęboką kompozycję dźwięków połączoną ze świeżymi brzmieniami  akustycznymi i elektronicznymi.

Koncert Ludovico Einaudiego w ICE Kraków 12-go września tego roku będzie doskonałą okazją, by wysłuchać najpiękniejszych utworów artysty w kameralnej atmosferze.

Bilety w cenach od 179 zł wejdą do sprzedaży w poniedziałek 15 lutego o godz. 10.00 na www.LiveNation.pl 

Tagi: muzyka, ICE

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także