Komunikat archiwalny

Zapraszamy na edukacyjne wycieczki rowerowe

Październik to jesień w pełni, w związku z tym zachęcamy do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, przyjemny i pożyteczny. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie podróżować na rowerze w Krakowie, na kolejne edukacyjne wycieczki organizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach promocji zrównoważonego transportu. Dla każdego uczestnika rowerowy upominek!

Zapraszamy na edukacyjne wycieczki rowerowe
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Najbliższe wycieczki rowerowe odbędą się:

 • niedziela, 21 października
  - o godz. 11.00, miejsce zbiórki: rondo Mogilskie, trasa: osiedle Oficerskie, Rakowice, Olsza, Wieczysta, Dąbie;
  - o godz. 14.30, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych, trasa: Stare Miasto, Stare Pogórze.
  Zgłoszenia przyjmowane są do 19 października do godz. 14.00.
 • niedziela, 28 października
  - o godz. 11.00, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych, trasa: Stare Miasto, Błonia, Krowodrza, Łobzów;
  - o godz. 14.30, miejsce zbiórki: kładka o. Bernatka, trasa: Stare Podgórze, Płaszów.
  Zgłoszenia przyjmowane są do 26 października do godz. 14.00.

W naszym mieście przybywa rozwiązań, które mają ułatwić sprawne i bezpieczne poruszanie się rowerzystów. To m.in. kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów i strefy uspokojonego ruchu. Na wycieczce organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK będzie można zapoznać się z zasadami korzystania z tych rozwiązań, a także usystematyzować wiedzę m.in. na temat przepisów ruchu drogowego, w tym kwestii pierwszeństwa w obrębie skrzyżowań, zasad ruchu wokół Starego Miasta, a także jazdy po ulicach z torowiskami tramwajowymi.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona ze względów organizacyjnych a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Te można nadsyłać na adres e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, lub zgłaszać się telefonicznie: 12 616 87 70, 12 616 87 80, 12 616 87 48. Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Obowiązkowe są podstawowe umiejętności rowerzysty.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także