Komunikat archiwalny

Weź udział w spacerze i zostań przyjacielem Krakowa

Dla „Przyjaciół Krakowa” ten weekend jest okazją do wzięcia udziału w spacerach związanych z artystycznym duchem miasta – teatrem, malarstwem i architekturą. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Weź udział w spacerze i zostań przyjacielem Krakowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W niedzielę, 9 grudnia odbędą się dwa spacery:

  • dla odznaki brązowej: „Tajemnice ulicy Kanoniczej”
    Nazwa ulicy po raz pierwszy pojawia się w 1401 roku. Budowali tutaj swoje domy kanonicy - członkowie kolegium duchownego przy katedrze wawelskiej. Każdy z domów przy tej ulicy poszczycić się może bogatą i długą historią sięgającą nierzadko II połowy XIV wieku. Domy, choć w swych zrębach średniowieczne, mają fasady z różnych epok od XVI-XVII w. Przyczynił się do tego pożar, jaki strawił niemal całą ulicę w roku 1455.
    Spotkanie o godz. 9.00 w Domu Turysty PTTK – Hotel Wyspiański, ul. Westerplatte 15/16.
  • dla odznaki złotej: „Miejskie wille i pałace”
    Czy wiecie, ile różnych willi i pałaców ukrytych jest pomiędzy zabytkowymi, krakowskimi kamienicami? A gdzie jest ich najwięcej? Kto je wybudował, kto w nich mieszkał? Dlaczego tak wyglądają? Jeżeli nie wiecie, to zapraszamy na spacer szlakiem willi i pałaców, podczas którego poznacie wiele ciekawostek i miejsc, o których nie wiedzieliście!
    Spotkanie o godz. 9.30 w Domu Turysty PTTK przy ul. Westerplatte 15/16.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie, przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także