Komunikat archiwalny

Promocja małopolskich koni na Błoniach

Bezpłatne przejażdżki oraz zajęcia agro-hipoterapeutyczne i rekreacyjne z udziałem kucyków i koni rasy huculskiej, biegi koni arabskich i kłusaków. To wszystko czeka dziś (29 września) na krakowskich Błoniach w ramach imprezy pn. Promocja Koni Małopolskich.

Promocja małopolskich koni na Błoniach
Fot. Magiczny Kraków

Celem wydarzenia jest zwiększenie zainteresowania hodowlą koni, w tym koni rasy małopolskiej i zwrócenie uwagi na możliwość ich wykorzystania w sportach hippicznych, rekreacji i agroturystyce. Mieszkańcom zostaną zaprezentowane różne formy sportów konnych, w tym pokazowych gonitw koni arabskich i biegu kłusaków.

Atrakcją towarzyszącą podczas wydarzenia będą bezpłatne przejażdżki i zajęcia agro-hipoterapeutyczne z udziałem kucyków i koni rasy huculskiej dla dzieci szkolnej z opiekunami.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Województwo Małopolskie. Komisarzem wydarzenia odpowiedzialnym za jego realizację – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Jacek Soska. Współorganizatorem imprezy jest Urząd Miasta Krakowa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Pan Władysław Kosiniak-Kamysz. Patronat medialny nad pokazami objęło Radio Kraków oraz Telewizja Kraków.

PROGRAM

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także