Klimat rozwiń menu

Środowisko rozwiń

II edycja Konferencji Edukacji Klimatycznej

🎯 Trwają przygotowania do II edycji Konferencji Edukacji Klimatycznej w Krakowie! 🌱
📍21 października 2025 r. | Premier Hotel, ul. Opolska 14a, Kraków
📚Temat przewodni: „Edukacja klimatyczna poza schematami – Nowe Narzędzia, Nowe Inspiracje, Nowe Możliwości!”
👥Udział bezpłatny!

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy przygotowania do II Konferencji Edukacji Klimatycznej, wydarzenia skierowanego do nauczycieli, dyrektorów szkół, edukatorów klimatycznych i ekologicznych, a także samorządowców i lokalnych liderów zmian. W tym roku konferencja będzie jeszcze bogatsza w treści, narzędzia i inspiracje!

🧠 W programie:

  • prelekcje prowadzone przez ekspertów i praktyków,
  • interaktywne warsztaty z nowatorskimi metodami nauczania,
  • panel dyskusyjny,
  • strefa networkingowa i stoiska z proklimatycznymi rozwiązaniami edukacyjnymi.

💡 Poruszymy m.in. takie tematy, jak:

  • emocje klimatyczne młodzieży,
  • ekologiczne biznesy,
  • odpowiedzialna moda i przemysł tekstylny,
  • OZE w edukacji dzieci,
  • lasoterapia i inne formy kontaktu z naturą.

🌍 Konferencja to nie tylko teoria, ale także praktyka – zaprezentujemy scenariusze lekcji, gry edukacyjne typu LARP, Żywe Laboratorium i wiele więcej!

📩 Po wydarzeniu uczestnicy otrzymają dostęp online do materiałów edukacyjnych (konspekty, scenariusze, opisy gier) – dostępnych przez 30 dni.

🔔 WAŻNE:
Zapraszamy serdecznie wszystkich urzędników do zapraszania nauczycieli i nauczycielek ze szkół w swojej gminie – wspólnie możemy wzmacniać edukację klimatyczną na poziomie lokalnym!

📌 Rejestracja odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona – zapisy będą możliwe po rejestracji i otrzymaniu potwierdzenia.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Doradczyń ds. Klimatu i Środowiska.

Do zobaczenia w Krakowie! 🌿

#pozaschematami #zapytajoklimat #EdukacjaKlimatyczna #Konferencja2025 #ZmianaZaczynaSięOdEdukacji #Kraków #NowaEnergia #NarzędziaDlaEdukacji #SamorządyDlaKlimatu #WarsztatyDlaNauczycieli

pokaż metkę
Autor: Beata Kulig -Gołąbek
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Środowiska, Klimatu i Powietrza
Data publikacji: 2025-07-18
Data aktualizacji: 2025-08-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź